SU JOK

Blue Lotus Akademi / Theta Healing-SU JOK

SU JOK; Prof. Park Jae Woo adlı Güney Koreli bir bilim insanı tarafından geliştirilmiş bir tekniktir.

Vücudumuzda kendi hayatını desteklemek, sağlıklı ve özgürce yaşamak için her şey vardır. El ve ayaklarımız da bu destekler içinde çok önemli bir yere sahiptir. Önemli fonksiyonlarının yanı sıra el ve ayaklarımızın yapısı vücudumuzun aynası gibidir. Dikkatli olarak incelendiğinde el ve ayakların vücudumuzu taklit ettiği görülebilir. Aynı şekilde vücudumuzun herhangi bir yeri hastalandığında el ve ayaklarımızda aslında o organa veya bölgeye uyan yansıma noktalarında hassasiyet ortaya çıkar. Şayet o noktalar doğru bir şekilde uyarılırsa problemlerin ortadan kalktığı görülür.

Su-jok akupunktur terapisi ise el ve ayaklardan yapılan şifa çalışması anlamına gelmektedir. Su=El, Jok=Ayak demektir. Bu şifa metodu çok kolay öğrenilebilen ve etkileri de çabuk görülebilen bir yöntemdir. El ve ayaklardaki bu özelliklerden dolayı aslında yürürken, hareket ederken sağlığımızı koruyucu hatta tedavi edici etkileri de elde ederiz.

 

Su jok Tohum terapisi;

Su jok yönteminde tohumlardan da faydalanılabilir. Tohumun içinde bulunan yaşam enerjisinin temas ettiği noktaya aktarılması ile şifa süreci başlar. Bir limon çekirdeğinde koca bir limon ağacının enerjisi olduğu bilgisi ile limon çekirdeği ilgili organ noktasına konulur ve o nokta üzerinden tüm bedene masaj yoluyla şifa vermesi gerçekleşir.

Su jok yöteminde kullanılan tohumların şekli, tadı, kullanım amacı bu teknikte kullanılır. Tohum ait olduğu bitkinin sahip olduğ şifa gücünü ve bilgisini olduğu gibi aktarır.

 

Su Jok Semineri:

1.Gün

10:00-16.00

Su jok Terapiye Giriş

Eldeki Temel ve Genel Sujok Sistemleri

Ayakta Temel ve Genel Sistemler

Enerji sistemleri

 

2.Gün

10:00-16:00

Su jok tohum terapisi

Su jok araçları,moksoterapi

Su jok Uygulamaları

Vaka Çalışması

 

Sunum:

Ecz Ayşe BİLGEN (SU JOK TERAPİSTİ- MOSKOVA SU JOK AKADEMİ)

 

Kayıt:

info@bluelotusakademi.com